Biography


Emma Charlotte Duerre Watson se narodila rodičům Jacqueline a Chrisovi (oba právníci) v Paříži 15. dubna 1990. Když jí bylo pět let, rodiče se rozvedli a Emma se i se svým o tři roky mladším bratrem Alexem přestěhovala do Oxfordshire, kde žije spolu s jejich matkou. Emmin otec se opět oženil a se svou novou ženou Julii a třemi Emminými sourozenci Tobym a dvojčaty Ninou a Lucy žijí v Londýně.

Na škole Emmu od malička bavila dramatická výchova, kreslení a ráda sportovala. Navštěvovala dramatický kroužek a v 7 letech vyhrála svou první cenu ve školní recitační soutěži. Bylo jí právě 9 let, když muž z castingové agentury cestoval po všemožných školách v Anglii a hledal talentované děti pro konkurs do prvního filmu o HARRYM POTTEROVI. Emma si vzpomíná, že "do toho šla" kvůli svým kamarádům a také proto, že si myslela, že by to mohla být zábava... Poté, co producent vybral herce pro roli Harryho, byla Emma zavolána do kanceláře produkce spolu s Rupertem Grintem, kde jim bylo oboum sděleno, že byli do filmu vybráni coby Ron a Hermiona. V deseti letech tedy Emma začala točit svůj první film v roli Hermiony Grangerové ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců.

V den, kdy do kin vešel Harry Potter a Kámen mudrců bylo zlomeno již mnoho rekordů a Emmino vystupování ve filmu mělo ohlas po celém světě. V těchto dnech již zkončilo natáčení 7. dílu série o Harrym Potterovi, a to Harry Potter a Relikvie smrti, který je rozdělen do dvou napínavých částí.

Ve svém volném čase Em velmi ráda sportuje (hraje pozemní hokej, házenou, tenis aj.). Zajímá se o umění (chlubí se tím, že má ve filmovém ateliéru tu nejbarevnější a nejlépe zkrášlenou skříňku na oblečení). Mezi její oblíbené aktivity také patří cestování, tanec (street jazz, hip hop, salsa a také klasické tance), zpěv a také velmi ráda navštěvuje své přátele.

V roce 2007 ztvárnila Emma Watson roli Pauline Fossil v televizní adaptaci románu Heidi Thomas "Ballet Shoes" (Baletní střevíčky), který vypráví příběh tří osiřelých děvčat, které jdou za svými sny. O rok později Emma propůjčila svůj hlas půvabné animované postavě z filmu "The Tale of Despereauxe" (Příběh o Zoufálkovi) princezně Pea.


Emma však není pouze úspěšnou a uznávanou herečkou, v roce 2009 se stala tváří celosvětově známe módní značky Burberry, pro níž uvedla, obklopena pouze britskými mladíky, bez jediného mrknutí oka, celou kampaň ke kolekci na prozim/zimu 2009. Nezůstalo však pouze u jedné spolupráce! Po několika měsících se Emma, tentokrát společně se svým bratrem Alexem, objevila před objektivem fotoaparátu Maria Testino podruhé! Tentokrát uvedla pro změnu kampaň ke kolekci na jaro/léto 2010!

V roce 2009 však Emma také započala svoji spolupráci s neziskovou organizací People Tree, která spolupracuje s výrobci v 15 rozvojových zemích a stimuluje malé společnosti k produkci šetrného eko oblečení. Emma působila jako kreativní poradce a úzce spolupracovala s návrhářským týmem People Tree, se kterým vytvořila stylovou kolekci pro věkovou skupinu 16-24. Svoji první kolekci na jaro/léto 2010 podpořila také nafocením photoshootu, na němž se podíleli lidé, kteří chtěli "prostě vypomoci". Všichni pracovali zadarmo a většina z nich byla z řad Emminých přátel. Fotky byly nafoceny britskou fotografkou Andreou Carter-Bowman a můžeme na nich vidět nejen Emmu, ale opět také jejího mladšího bratra Alexe Watsona. Tato první kolekce samozžejmě nezůstala jedinou, a proto se Emma zanedlouho pustila do navržení další, v pořadí druhé kolekce pro podzim/zimu 2010.

Na začátku července 2010 se Emma vydala spolešně se zakladatelkou People Tree Safiou Minney do Bangladéše, aby pochopila podstatu projektu a na vlastní oči viděla, v jakých podmínkách místní pracují. Navštívila zde malou vesnici Swallows. Stejné jméno jako vesnice nese také "továrnička", v níž Emma sledovala, ale také se zapojila do výroby oblečení pro People Tree. Emma se později rozhodla opět nafotit další photoshoot, pro nějž pózovala ve svých nejoblíbenějších modelech právě z této kolekce.


Díky People Tree byla Emma kontáktována známou italskou návrhářkou Albertou Ferretti, která jí navrhla spolupráci na navržení ekologicky šetrné kolekce. Z jejich spojení vzešla řada, jejíž balení je také šetrné k životnímu prostředí, a která se skládá z pěti kusů: dvoje šaty, košile, dlouhé sukně a džínové šortky, všechny ozdobené krajkami, výšivkami a vypracovány pouze z organických materiálů, jako je popelínová bavlna, mušelínová bavlna a konopí. Celá kolekce nese (orig.) název "Pure Threads by Emma Watson and Alberta Ferretti".

V rekapitulaci roku 2010 Emma ale také, na své oficiální stránce, zmínila fakt, že se poprvé objevila na obláce britského magazínu Vogue, a to na jeho úžasném prosincoveém vydáni, jež ozdobil její photoshoot nafocený Mariem Testino.

Emma ovšem není aktuálně pouze začínající návrhářkou nebo "modelkou", a protože miluje učení, v roce 2009 započala první semestr na americké univerzitě Brown, která sídlí na Rhode Islandu. Není však jednoduché zkloubit strudium a hereckou kariéru, a proto 07. břazna 2011 svým fanouškům oznámila, že "se rozhodla vzít si trochu volna, aby kompletně dokončila svoji práci na Harrym Potterovi (poslední vyjde v létě 2011) a zaměřím se na svoje další profesní a herecké projekty. I nadále se ale bude věnovat svému vzdělání... jen jí to bude trvat o semestr či dva déle, než původně myslela :)".

O jakých hereckých a profesních projekter Emma hovořila?

Tak např. o své malé roli v novém filmu nesoucím název "My Week with Marilyn", v němž si zahrála kostymérku jménem Lucy, které pracuje v zákulisí při natáčení filmu Princ a tanečnice (The Prince and the Showgirl), který byl natočen v roce 1957 ve Velké Británii a hlavní ženskou roli v něm měla americká herečka Marilyn Monroe. Emma v tomto filmu hrála po boku herců jako jsou Eddie Redmayne, Kenneth Branagh (s nímž pracovala již na druhém Harrym Potterovi) a mězi herečkami byly např. Michelle Williams, Judi Dench nebo Zoë Wanamaker (Madam Hoochová z Kamene mudrců).

Dalším projektem byl film "The Perks of Being a Wallflower", který na podzim 2012 uvede amerického herce Logana Lermana (Percy Jackson - Zloděj blesku, My One and Only aj.) v hlavní chlapce jménem Charlie, plachého a nepopulárního teenagera, který popisuje svůj život v sérii anonymních dopisů, které poté posílá lidem, které vůbec nezná. Charlie zkoumá složitou dobu dospívání, včetně introverze, sexuality, homosexuality, drog i zneužívání. Emma Watson v tomto snímku vystoupí v roli Charlieho první lásky Samanthy (Sam). Natáčení proběhlo v létě roku 2011 v Pittsburgu. Na svoji návrhářskou kariéru Emma samozřejmě nezanevřela. Její třetí a poslední kolekce pro People Tree byla uvedena v únoru 2011!


Zajímavým spestřením Emmina života byla také její spolupráce s francouzskou kosmetickou firmou Lancôme! Stala se ambasadorkou jejich nového parfému "Trésor Midnight Rose", k němuž nafotila a natočila reklamní kampaň na jaře 2011 v Paříži, a to opět s portugalským fotografem Mariem Testino. Emma měla možnost podílet se na výběru barvy lahvičky a růže na ní, ale také doporučila svá oblíbená místa v Paříži, na nich se reklama poté opravdu natáčela.

Po premiéře posledního Harryho Pottera, která proběhla v červenci 2011, se Emma na nějakou dobu vydala na relaxační dovolenou. Trávila nějaký čas v LA s kamarádkou, modelkou Sophií Sumner. Na podzim se vrátila do Anglie, kde žačala svůj třetí rok vysokoškolského studia na Oxfordu, protože se rozhodla vzít si rok studia v "zahraničí" (z Brownu to bylo zahraničí, ale pro Emmu vlastně doma).

Další odbočkou k modelingu a make-upu byla opětovná spolupráce s Lancôme. Emma se s nimi tentokrát podílela na vyvynutí nové řady 24 odstínů rtěnek a laků na nehty, "Rouge in Love" a "Vernis in Love". Do tohoto projektu byla Emma zapojena už víc než u parfému. Předlořila barvy a odstíny všech rtěnek a laků z nové kolekce a osobně je v únoru 2012 uvedla v londýnském obchodním domě Selfridges na Oxford Street. Tato akce se konala 10. února a ještě ten den večer Emma hostila Lancôme PRE-Bafta koktejlovou párty v hotelu Savoy opět v Londýně.

Nešlo by, aby k Rouge in Love a Vernis in Love nebyla také nafocena exklizivní kampaň a Lancôme s Emmou opět oslovili Maria Testino.

Lancôme s Emmou byly opravdu spokojení, a proto je ambasadorkou tří dalších produktů: bělící sérum Blanc Expert Derm-Brystal a UV Expert BB Complete, ale taky Maqui Blanc Miracle, make-up a pudr - všechny kampaně Em nafotila znovu s Mariem Testino.

Emma miluje cestování a proto neodmítla nabídku Lancômu, aby Rouge in Love, Blanc Expert Derm-Brystal, UV Expert BB Complete a Maqui Blanc Miracle jela uvést do Hong Kongu. V Číně sice ztrávila pouze pár dní na začátku prosince 2011, protože se musela vrátit zpátky na Oxford, ale její návštěva tam měla velký úspěch.

Ale už o měsíc později, v březnu Emma musela svoje studium na universitě opět na nějaký čas přesunout na později, a to kvůli natáčení nového filmu.

Americká režisérka, spisovatelka, producentka a herečka v jedné osobě, Sofia Coppola napsala scénář a rozhodla se i zrežítovat film s názvem "The Bling Ring". Film je inspirován pravdivým příběhem skupiny teenagerů, kteří byli posedlí módou a slávou, a vloupávali se do domovů celebrit v Beverly Hills. Coppola chtěla v tomto filmu ukázat svět mladých celebrit a odhalit alarmující pohled na dnešní moderní kulturu. Jedním z těchto teenagerů se stala Emma, která se kvůli roli v tomto snímku přemístila na jaře 2012 na více jak měsíc do Los Angeles. Kvůli této roli si nechala navíc ztmavit i své vlasy.

V červnu 2012 Em pracovala poté na filmu "This is the End", což je komediální, apokalyptický film, v němž množství herců (kteří hrají všichni sami sebe) zjišťuje, že na párty uvízli v bytě amerického herce Jamese Franca v Los Angeles, při blížící se apokalypse! Emma v něm hraje samozřejmě také sama sebe a objeví se např. po boku hvězd jako jsou: Jonah Hill, James Franco, Rihanna, Jason Segel či Seth Rogen a další! Režiséry tohoto snímku jsou Evan Goldberg, Seth Rogen. Film přišel do kin v létě 2013.

Emma v předchozích letech mnohokrát mluvila o tom, že by chtěla pracovat s americkým režisérem Darrenem Aronofsym (Černá labuť apod.) a její sen se jí v roce 2012 splnil! Zahrála si dívku jménem Ila v Aronofskyho filmu "Noah" (Noe). Příběh biblické archy se natáčel v New York City a na Islandu. Mezi dalšími herci, kteří jsou do filmu zapojeni, jsou: Russell Crowe, jakožto stavitel Archy - Noe, Jennifer Connelly, jakožto Noemova žena Naameh, Logan Lerman coby Noemův syn Ham a Douglas Booth jako druhý syn Shem, který miluje Ilu. Dougles Booth s Em už v roce 2009 pózoval pro kampaň Burberry Podzim/Zima 2009!

Dalším velkým režisérem, který o obsazení Emmy v jednom ze svých připravovaných filmů projevil zájem, je Guillermo del Toro. Chystá se natočit novou Krásku a zvíře, nazvanou pouze "Beauty" a Emma je podle něj dokonalou volbou pro krásku. Bude to pro ni skvělá příležitost ukázat a hlavně rozvinout svůj herecký talent. Guillermo del Toro je ale velmi vytíženým režisérem a natáčením se prozatím odsunulo na dobu neurčitou.

Začátkem roku 2013 se Emma vrátila na Brown, kde pokračuje ve studiu angličtiny a v květnu 2014 odpromuje.