Burberry kampaň Podzim/Zima 2009
< Back to Modeling
V roce 2009, tedy ve svých 19 letech, se Emma stala poprvé tváří prestižní módní značky Burberry, a to jejich kampaně pro kolekci Podzim/Zima 2009.

Kreativní ředitel firmy Christopher Bailey prohlásil, že pro ně byla Emma tou nejlepší volbou. "Znám a obdivuji půvabnou Emmu Watson již nějaký čas, a proto byla jasnou volbou pro tuto kampaň, a to jak ona, tak také pojetí fotek, jimž figuruje, mají prostě klasický půvab, skvělý charakter a moderní řez. Emma je součástí "Burberry rodiny", pracovali jsme s ní na spoustě různých věcí. Je jednou z nových velkých britských ikon. Cítil jsem, že zvládne představit celou kampaň jako jediná dívka, a líbila se mi představa toho, že bude obklopena pohodovými britskými mladíky."

Kampaň nafotil známý peruánský fotograf Mario Testino, v centrální části Londýna, na břehu řeky Temže a má výraznou britskou atmosféru.

"Je to nádherná historická část Londýna," řekl Bailey o výběru místa pro focení ve Westminsteru, který se nachází nedaleko nové Burberry ústředny na Horseferry Road. "Chtěl jsem, aby fotky reprezentovali, jak bohatou historii a modernost značky Burberry, tak aby zároveň také odráželi klidnou krásu, nadčasovost a sílu, která je zvláště významná i dnes.

Těchto pět mladíků z kampaně, Tom, Charlie, Douglas, Nick a Tom pocházejí ze světa filmu, hudby a umění, a dodají fotkám skutečnou britskou atmosféru. Emma je šarmantní, intelektuální a má brilantní smysl pro legraci, a proto jsem měl z celého focení pocit, jako bychom měli pohodový piknik na Temži."


Emma byla naprosto nadšená z nabídky, aby se stala součástí kampaně. Popsala photoshoot jako "prostě úžasný", a dodala, že osoba, která byla nejvíce nadšená z toho, že byla požádána, aby udělala kampaň pro Burberry, byla její babička. "Ona nosí Burberry stále - Burberry trench byl jedním z prvních věcí, kterou si koupila poté, co si vzala mého dědečka. Už se nemůžu dočkat až tyto fotky uvidí".» Burberry photoshoot Podzim/Zima (Autumn/Winter) 2009: