Who's Emma Watson?


Emma Charlotte Duerre Watson se narodila rodičům Jacqueline a Chrisovi (oba právníci) v Paříži 15. dubna 1990. Když jí bylo pět let, rodiče se rozvedli a Emma se i se svým o tři roky mladším bratrem Alexem přestěhovala do Oxfordshire, kde žije spolu s jejich matkou. Emmin otec se opět oženil a se svou novou ženou Julii a třemi Emminými sourozenci Tobym a dvojčaty Ninou a Lucy žijí v Londýně.

Na škole Emmu od malička bavila dramatická výchova, kreslení a ráda sportovala. Navštěvovala dramatický kroužek a v 7 letech vyhrála svou první cenu ve školní recitační soutěži. Bylo jí právě 9 let, když muž z castingové agentury cestoval po všemožných školách v Anglii a hledal talentované děti pro konkurs do prvního filmu o HARRYM POTTEROVI. Emma si vzpomíná, že "do toho šla" kvůli svým kamarádům a také proto, že si myslela, že by to mohla být zábava... Poté, co producent vybral herce pro roli Harryho, byla Emma zavolána do kanceláře produkce spolu s Rupertem Grintem, kde jim bylo oboum sděleno, že byli do filmu vybráni coby Ron a Hermiona. V deseti letech tedy Emma začala točit svůj první film v roli Hermiony Grangerové ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců.

V den, kdy do kin vešel Harry Potter a Kámen mudrců bylo zlomeno již mnoho rekordů a Emmino vystupování ve filmu mělo ohlas po celém světě. V těchto dnech již zkončilo natáčení 7. dílu série o Harrym Potterovi, a to Harry Potter a Relikvie smrti, který je rozdělen do dvou napínavých částí.

Ve svém volném čase Em velmi ráda sportuje (hraje pozemní hokej, házenou, tenis aj.). Zajímá se o umění (chlubí se tím, že má ve filmovém ateliéru tu nejbarevnější a nejlépe zkrášlenou skříňku na oblečení). Mezi její oblíbené aktivity také patří cestování, tanec (street jazz, hip hop, salsa a také klasické tance), zpěv a také velmi ráda navštěvuje své přátele.

V roce 2007 ztvárnila Emma Watson roli Pauline Fossil v televizní adaptaci románu Heidi Thomas "Ballet Shoes" (Baletní střevíčky), který vypráví příběh tří osiřelých děvčat, které jdou za svými sny. O rok později Emma propůjčila svůj hlas půvabné animované postavě z filmu "The Tale of Despereauxe" (Příběh o Zoufálkovi) princezně Pea.


Emma však není pouze úspěšnou a uznávanou herečkou, v roce 2009 se stala tváří celosvětově známe módní značky Burberry, pro níž uvedla, obklopena pouze britskými mladíky, bez jediného mrknutí oka, celou kampaň ke kolekci na prozim/zimu 2009. Nezůstalo však pouze u jedné spolupráce! Po několika měsících se Emma, tentokrát společně se svým bratrem Alexem, objevila před objektivem fotoaparátu Maria Testino podruhé! Tentokrát uvedla pro změnu kampaň ke kolekci na jaro/léto 2010!

V roce 2009 však Emma také započala svoji spolupráci s neziskovou organizací People Tree, která spolupracuje s výrobci v 15 rozvojových zemích a stimuluje malé společnosti k produkci šetrného eko oblečení. Emma působila jako kreativní poradce a úzce spolupracovala s návrhářským týmem People Tree, se kterým vytvořila stylovou kolekci pro věkovou skupinu 16-24. Svoji první kolekci na jaro/léto 2010 podpořila také nafocením photoshootu, na němž se podíleli lidé, kteří chtěli "prostě vypomoci". Všichni pracovali zadarmo a většina z nich byla z řad Emminých přátel. Fotky byly nafoceny britskou fotografkou Andreou Carter-Bowman a můžeme na nich vidět nejen Emmu, ale opět také jejího mladšího bratra Alexe Watsona. Tato první kolekce samozžejmě nezůstala jedinou, a proto se Emma zanedlouho pustila do navržení další, v pořadí druhé kolekce pro podzim/zimu 2010.

Na začátku července 2010 se Emma vydala spolešně se zakladatelkou People Tree Safiou Minney do Bangladéše, aby pochopila podstatu projektu a na vlastní oči viděla, v jakých podmínkách místní pracují. Navštívila zde malou vesnici Swallows. Stejné jméno jako vesnice nese také "továrnička", v níž Emma sledovala, ale také se zapojila do výroby oblečení pro People Tree. Emma se později rozhodla opět nafotit další photoshoot, pro nějž pózovala ve svých nejoblíbenějších modelech právě z této kolekce.


Díky People Tree byla Emma kontáktována známou italskou návrhářkou Albertou Ferretti, která jí navrhla spolupráci na navržení ekologicky šetrné kolekce. Z jejich spojení vzešla řada, jejíž balení je také šetrné k životnímu prostředí, a která se skládá z pěti kusů: dvoje šaty, košile, dlouhé sukně a džínové šortky, všechny ozdobené krajkami, výšivkami a vypracovány pouze z organických materiálů, jako je popelínová bavlna, mušelínová bavlna a konopí. Celá kolekce nese (orig.) název "Pure Threads by Emma Watson and Alberta Ferretti".

V rekapitulaci roku 2010 Emma ale také, na své oficiální stránce, zmínila fakt, že se poprvé objevila na obláce britského magazínu Vogue, a to na jeho úžasném prosincoveém vydáni, jež ozdobil její photoshoot nafocený Mariem Testino.

Emma ovšem není aktuálně pouze začínající návrhářkou nebo "modelkou", a protože miluje učení, v roce 2009 započala první semestr na americké univerzitě Brown, která sídlí na Rhode Islandu. Není však jednoduché zkloubit strudium a hereckou kariéru, a proto 07. břazna 2011 svým fanouškům oznámila, že "se rozhodla vzít si trochu volna, aby kompletně dokončila svoji práci na Harrym Potterovi (poslední vyjde v létě 2011) a zaměřím se na svoje další profesní a herecké projekty. I nadále se ale bude věnovat svému vzdělání... jen jí to bude trvat o semestr či dva déle, než původně myslela :)".

O jakých hereckých a profesních projekter Emma hovořila?

Tak např. o své malé roli v novém filmu nesoucím název "My Week with Marilyn", v němž si zahrála kostymérku jménem Lucy, které pracuje v zákulisí při natáčení filmu Princ a tanečnice (The Prince and the Showgirl), který byl natočen v roce 1957 ve Velké Británii a hlavní ženskou roli v něm měla americká herečka Marilyn Monroe. Emma v tomto filmu hrála po boku herců jako jsou Eddie Redmayne, Kenneth Branagh (s nímž pracovala již na druhém Harrym Potterovi) a mězi herečkami byly např. Michelle Williams, Judi Dench nebo Zoë Wanamaker (Madam Hoochová z Kamene mudrců).

Dalším projektem byl film "The Perks of Being a Wallflower", který na podzim 2012 uvede amerického herce Logana Lermana (Percy Jackson - Zloděj blesku, My One and Only aj.) v hlavní chlapce jménem Charlie, plachého a nepopulárního teenagera, který popisuje svůj život v sérii anonymních dopisů, které poté posílá lidem, které vůbec nezná. Charlie zkoumá složitou dobu dospívání, včetně introverze, sexuality, homosexuality, drog i zneužívání. Emma Watson v tomto snímku vystoupí v roli Charlieho první lásky Samanthy (Sam). Natáčení proběhlo v létě roku 2011 v Pittsburgu. Na svoji návrhářskou kariéru Emma samozřejmě nezanevřela. Její třetí a poslední kolekce pro People Tree byla uvedena v únoru 2011!


Zajímavým spestřením Emmina života byla také její spolupráce s francouzskou kosmetickou firmou Lancôme! Stala se ambasadorkou jejich nového parfému "Trésor Midnight Rose", k němuž nafotila a natočila reklamní kampaň na jaře 2011 v Paříži, a to opět s portugalským fotografem Mariem Testino. Emma měla možnost podílet se na výběru barvy lahvičky a růže na ní, ale také doporučila svá oblíbená místa v Paříži, na nich se reklama poté opravdu natáčela.

Po premiéře posledního Harryho Pottera, která proběhla v červenci 2011, se Emma na nějakou dobu vydala na relaxační dovolenou. Trávila nějaký čas v LA s kamarádkou, modelkou Sophií Sumner. Na podzim se vrátila do Anglie, kde žačala svůj třetí rok vysokoškolského studia na Oxfordu, protože se rozhodla vzít si rok studia v "zahraničí" (z Brownu to bylo zahraničí, ale pro Emmu vlastně doma).

Další odbočkou k modelingu a make-upu byla opětovná spolupráce s Lancôme. Emma se s nimi tentokrát podílela na vyvynutí nové řady 24 odstínů rtěnek a laků na nehty, "Rouge in Love" a "Vernis in Love". Do tohoto projektu byla Emma zapojena už víc než u parfému. Předlořila barvy a odstíny všech rtěnek a laků z nové kolekce a osobně je v únoru 2012 uvedla v londýnském obchodním domě Selfridges na Oxford Street. Tato akce se konala 10. února a ještě ten den večer Emma hostila Lancôme PRE-Bafta koktejlovou párty v hotelu Savoy opět v Londýně.

Nešlo by, aby k Rouge in Love a Vernis in Love nebyla také nafocena exklizivní kampaň a Lancôme s Emmou opět oslovili Maria Testino.

Lancôme s Emmou byly opravdu spokojení, a proto je ambasadorkou tří dalších produktů: bělící sérum Blanc Expert Derm-Brystal a UV Expert BB Complete, ale taky Maqui Blanc Miracle, make-up a pudr - všechny kampaně Em nafotila znovu s Mariem Testino.

Emma miluje cestování a proto neodmítla nabídku Lancômu, aby Rouge in Love, Blanc Expert Derm-Brystal, UV Expert BB Complete a Maqui Blanc Miracle jela uvést do Hong Kongu. V Číně sice ztrávila pouze pár dní na začátku prosince 2011, protože se musela vrátit zpátky na Oxford, ale její návštěva tam měla velký úspěch.

Ale už o měsíc později, v březnu Emma musela svoje studium na universitě opět na nějaký čas přesunula na později, a to kvůli natáčení nového filmu.

Americká režisérka, spisovatelka, producentka a herečka v jedné osobě, Sofia Coppola napsala scénář a rozhodla se i zrežítovat film s názvem "The Bling Ring". Film je inspirován pravdivým příběhem skupiny teenagerů, kteří byli posedlí módou a slávou, a vloupávali se do domovů celebrit v Beverly Hills. Coppola chce v tomto filmu ukázat svět mladých celebrit a odhalit alarmující pohled na dnešní moderní kulturu. Jedním z těchto teenagerů bude Emma, která se kvůli roli v tomto snímku přemístila do Los Angeles. Natáčení filmu začne na konci března a potrvá zhruba sedm týdnů. Kvůli této roli si nechala navíc ztmavit i své vlasy.

Na jejím rozvrhu však není pouze tento jediný projekt. Emma by se mohla objevit také ve filmu "Your Voice in My Head", o kterém se objevily první informace v únoru 2012. Bude zde mít roli dívky, která se pokusí spáchat sebevraždu, ale je zachráněna newyorským psychiatrem, který umírá na rakovinu. Jakožto onen psychiatr by se, podle zdrojů, mohl objevit americký herec Stanley Tucci.

V červnu 2012 Emm pracovala také na filmu "The End of The World", což je komediální, apokalyptický film, v němž množství herců (kteří hrají všichni sami sebe) zjišťuje, že na párty uvízli v bytě amerického herce Jamese Franca v Los Angeles, při blížící se apokalypse! Emma v něm hraje samozřejmě také sama sebe a objeví se např. po boku hvězd jako jsou: Jonah Hill, James Franco, Rihanna, Jason Segel či Seth Rogen a další! Režiséry tohoto snímku jsou Evan Goldberg, Seth Rogen. A na jeho premiéru se můžeme těšit v létě roku 2013.

Emma v předchozích letech mnohokrát mluvila o tom, že by chtěla pracovat s americkým režisérem Darrenem Aronofsym (Černá labuť apod.) a její sen se jí v roce 2012 splní! Zahraje si dívku jménem Ila v Aronofskyho filmu "Noah" (Noe). Příběh biblické archy se bude natáčet v New York City a na Islandu. Mezi dalšími herci, kteří jsou do filmu už potvrzeni, jsou: Russell Crowe, jakožto stavitel Archy - Noe, Jennifer Connelly nebo Julianne Moore, jakožto Noemova žena Naameh, Logan Lerman coby Noemův syn Ham a Douglas Booth jako druhý syn Shem, jehož milovanou hraje Emma. Dougles Booth s Em v roce 2009 pózoval pro kampaň Burberry Podzim/Zima 2009! Emma svoji účast na tomto projektu potvrdila prostřednictvím svého Twitteru a je jím velmi nadšená!

Dalším velkým režisérem, který o obsazení Emmy v jednom ze svých připravovaných filmů projevil zájem, je Guillermo del Toro. Chystá se natočit novou Krásku a zvíře, nazvanou pouze "Beauty" a Emma je podle něj dokonalou volbou pro krásku. Byla by to pro ni určitě skvělá příležitost, ukázat a hlavně rozvinout svůj herecký talent a jako nedávno uvedly některé z internetových stránek, Emma je opravdu ve finálním jednání o této roli.

Zatím se ale může o tomto posledním projektu, i "Your Voice in My Head", pouze spekulovat.