Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

  Originální název: Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
  Žánr: Dobrodružný, Drama, Rodinný, Fantasy
  Z roku: 2011
  Datum uvedení: 15. července (UK), 14. července (ČR)
  Režie: David Yates
  Role: Hermione Granger
  Délka: 130 min.


POPIS
Harry (Daniel Radcliffe), Ron (Rupert Grint) a Hermiona (Emma Watson) se na nějaký čas schovají v Lasturové vile, která patří Ronovu bratrovi Billovi (Domhnall Gleeson) a jeho manželce Fleur (Clémence Poésy). Zde se dozvídají další informace o Relikviích smrti a společně se skřetem Griphook (Warwick Davies) se vydají do Gringottovy banky, pro jeden z viteálů. Jejich plán se však zvrtne a jsou nuceni odletět na velkém drakovi. Pro další z viteálů musí nyní ovšem do Bradavic, kde se strhne obrovská bitva, při níž umírá spousta lidí, ale ti však nezemřeli nadarmo - došlo ke zničení viteálu - a teď už zbývají jen dva, Voldemortův had, který se od svého pána nehne na krok, a Voldemort sám. Harry poučí svého přítele Nevilla, jak je důležité zabít hada, a nevidí jinou možnost než se vydat Voldemortovi napospas. Smířen se svým osudem jde za Voldemortem, který vyšle smrtelnou kletbu. Ukáže se však, že tenkrát před šestnácti lety vytvořil Voldemort nevědomky další, osmý zlomek své duše, který přežívá v Harrym - a protože se Harry vzdal, nezabil Voldemort jeho, nýbrž jen tu část sama sebe. Donese zdánlivou mrtvolu brýlatého chlapce ukázat jeho příznivcům a tu Neville vykročí z řady a jediným pohybem setne hlavu hadovi Pána zla. Harry se pod neviditelným pláštěm odplíží a po chvíli bitva pokračuje. Netvrá dlouho a uprostřed Velké síně se sejdou dva protivnící - kdo s koho? Voldemort znovu vyšle smrtelnou kletbu, Harry ji odrazí a ta namíří přímo proti tomu, kdo ji vyčaroval. Voldemort padl!
Na konci příběhu se také dozvídáme pravdu o Severusi Snapeovi - celou dobu to byl skutečný špeh Brumbála, nepatřil k Voldemortovým lidem, je to vlastně nejstatečnější člověk z celého vyprávění... Vše je zakončeno částí, která se odehrává v době po devatenácti letech - je zde manželský pár Harry a Ginny se třemi dětmi (Jamesem, Albusem Severusem a Lily), Rona a Hermionu s dvěma potomky (Rose a Hugem), ale také Draco Malfoye se synem. Vše je, jak má být.


TRAILEREMMINA POSTAVA - HERMIONE GRANGER
Hermionina hůlka je navždy ztracena, nezbývá jí nic jiného, než se spokojit s hůlkou, která byla odcizena Bellatrix Lestrangeové, ta jí však před mnoha lety mučila Nevillovi rodiče a kdoví kolik dalších lidí! Tato hůlka zabila Siriuse Blacka! Hermioně se však hodí ve chvíli, kdy se podle jejich nového plánu musí proměnit právě v Bellu, aby se jim podařilo proniknout do trezoru Lestrangeových v bance u Gringottových. Před závěrečnou bitvou o Bradavice se Hermiona vydá spolu s Ronem do Tajemné komnaty, odkud přinesou spoustu baziliščích zubí, díky kterým zničí další viteál. Po jejich návratu zpět do hradu následuje Hermionin a Ronův první polibek! Později v bitvě Hermiona bojuje spolu s Ginny a Lenkou proti Bellatrix, ale nemohou ji porazit. Poté, co Bellatrixina smrtící kletba jen tak tak mine Ginny, je vystřídá Molly Weasleyová, která Bellatrix nakonec zabije. V úplném závěru filmu je pohled na Hermionu Weasley, která, po 19 letech od bivy, doprovází svoji dceru Rose na nástupiště 9 a 3/4, a to spolu se svým manželem Ronaldem Weasley a maldším synem Hugem.


OBSAZENÍ
Daniel Radcliffe (Harry Potter)
Rupert Grint (Ron Weasley)
Alan Rickman (Profesor Severus Snape)
Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrange)
Ralph Fiennes (Lord Voldemort)
Warwick Davies (skřet Griphook)
Maggie Smith (Profesorka Minerva McGonagallová)
Timothy Spall ("Červíček" Petr Pettigrew)
Dave Legeno (Fenrir Šedohřbet)
David Bradley (Argus Filch)
Tom Felton (Draco Malfoy)
Jason Isaacs (Lucius Malfoy)
Helen McCrory (Narcissa Malfoyová)
Robbie Coltrane (Rubius Hagrid)
Oliver a James Phelps (Fred a George Weasleyovi)
Julie Walters (Molly Wasley)
Mark Williams (Artur Weasley)
Bonnie Wright (Ginny Wasley)
David Thewlis (Profesor Remus Lupin)
Natalia Tena (Nymphadora Tonksová)
Michael Gambon (Profesor Albus Brumbál)
Gary Oldman (Sirius Black)
Emma Thompson (Profesorka Sybila Trelawneyová)
Kelly Macdonald (Šedá dáma)
John Hurt (Pan Ollivander)
Jim Broadbent (Profesor Horácio Křiklan)
Ciarán Hinds (Aberforth Brumbál)
Miriam Margolyes (Profesorka Prýtová)
Adrian Rawlins (James Potter)
Geraldine Somerville (Lily Potter)
Evanna Lynch (Lenka Láskorádová)
Clémence Poésy (Fleur Delacour)
Domhnall Gleeson (Bill Wasley)
Luke Newberry (Teddy Potter)
Will Dunn (James Sirius Potter)
a další...


FOTKY