People Tree kolekce Jaro/Léto 2010
< Back to Modeling
V roce 2010 započala Emma svoji spolupráci s eziskovou organizací People Tree, která spolupracuje s výrobci v 15 rozvojových zemích a stimuluje malé společnosti k produkci šetrného eko oblečení. Emma působila jako kreativní poradce a úzce spolupracovala s návrhářským týmem People Tree, se kterým vytvořila stylovou kolekci pro věkovou skupinu 16-24.

Emma řekla: "Chtěla jsem pomoci People Tree s produkcí mladistvější řady, protože mě nadchla myšlenka využítí módy jako nástroje ke zmírnění chudoby a věděla jsem, že to bylo něco, čím mohu přispět ke změně.

Myslím, že mladí lidé, jako já, si začínají více uvědomovat humanitární a ekologické otázky, související s rychle se měnící módou, ale pokud chtějí, nemají moc z čeho vybírat."


80% kolekce využívá 100% organickou a Fair-trade certifikovanou bavlnu, a je vyráběno pouze pracovníky fair trade skupin, kteří využívají ruční tkaní, pletení a vyšívání. Tento projekt sprostředkovává živobytí lidem ze zemí jako je Bangladéš, Indie či Nepál.

"Byla jsem překvapena, kolik hodin Emma investovala do naší spolupráce. Volala mi po natáčení, jestli za ní nechci přijet nebo zda by se nemohla zastavit u mě v kanceláři, abychom spolu probraly její nápady," prozradila Safia Minney, zakladatelka společnosti People Tree.

Emma svoje úsilí popsala také takto: "Móda je podle mě skvělý způsob, jak pomoci a podpořit chudé v tom, co dělají. Podepsat šek, to není žádné umění."

Kolekce byla v prodeji v různých prodejnách v Evropě a Japonsku a šlo ji obědnat také na stránce PeopleTreeYouth.com, která objednávky rozesílala lodí do USA, Kanady, Austrálie a na Nový Zéland.

People Tree se společně s Emmou Watson rozhodli také nafotit speciální promo photoshoot, na němž se podíleli lidé, kteří chtěli prostě vypomoci. Všichny pracovali zadarmo a většina z nich byla z řad Emminých přátel. Fotky byly nafoceny britskou fotografkou Andreou Carter-Bowman a můžeme na nich vidět nejen Emmu, ale také jejího mladšího bratra Alexe Watsona.» People Tree photoshoot Jaro/Léta (Spring/Summer) 2010: