"Pure Threads" od Emmy Watson a Alberty Ferretti
< Back to Modeling


Emma Watson se v roce 2010 pustila do spolupráce se známou italskou návrhářkou Albertou Ferretti, a společně navrhly kolekci ekologického oblečení. Jejich dílo nese (orig.) název "Pure Threads by Emma Watson and Alberta Ferretti". Kolekce je vyrobena v Itálii, z přírodních materiálů a technikami, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Část výtěžku bude věnována People Tree, neziskové organizaci, kterou Emma podporuje.

Právě kvůli spolupráci s People Tree byla Emma kontaktována Albetrou, která ji požádala, zda by neměla zájem o navržení společné kolekce oděvů z ekologických materiálů. "Napsala mi a navrhla: 'Viděla jsem, co jste vytvořila s People Tree a myslím si, že je to úžasný nápad, a proto bych se chtěla zeptat, zda by jste neměla zájem udělat něco společně se mnou?'" prozradila Emma.

Jejich výdledná kolekce, jejíž balení je také šetrné k životnímu prostředí, se skládá z pěti kusů: dvoje šaty, košile, dlouhé sukně a džínové šortky, všechny ozdobené krajkami, výšivkami a vypracovány pouze z organických materiálů, jako je popelínová bavlna, mušelínová bavlna a konopí. "Emma měla v mysli Jane Birkin ze sedmdesátých let," řekla Ferretti o jejich inspiraci. Ceny se pohybují od 250 euro, nebo 345 $ (dolarů), k 850 euro, či 1.173 $ (dolarům) v aktuálním kurzu.

"Jsem ráda, že luxusní značky, jako je Alberta Ferretti se rozhodly vytvořit ekologické oblečení," řekla Watson. "Věřím, že se jedná o velký krok vpřed pro všechny mezinárodní módní průmysly, ale také o důležitý krok ke zvýšení pozornost k problému ekologie."

Pure Treads kolekce je prodávána výhradně online na stránce AlbertaFerretti.com! Aleberta Ferretti zdůvodnila způsob prodeje a promluvila o projektu takto: "Spíše než jako jedna z možností, je toto naléhavý projekt. Ekologické materiály mají dvakrát takové náklady, a prodej on-line je způsobem, jak oslovit zákazníky po celém světě rychleji a snížit tak ony vysoké náklady."

"Jsem ráda, že luxusní značky, jako je Alberta Ferretti se rozhodly vytvořit ekologické oblečení," řekla Watson. "Věřím, že se jedná o velký krok vpřed pro všechny mezinárodní módní průmysly, ale také o důležitý krok ke zvýšení pozornosti k problému ekologie."

"Jsem Emmě vděčná, že přijala mou nabídku na spolupráci, kterou můžeme přispět nejen módě, ale také zdraví naší planety," řekla Ferretti o Emmě Watson. "Ona je herečkou, kterou jsem sledovala již od jejích raných dní. Líbí se mi její svěžest, její spontánnost a jednoduchost. Je inteligentní, mladá, má silnou osobnost, je moderní dívkou, která si je však vědoma dněšních sociálních problémů a je velmi důsledná. Dnešní doba vyžaduje silnou pozornost pro tyto problémy a my můžeme pomoci s jejich zdělením."» "Pure Threads" photoshoot a kolekce: