Schools


V září roku 1995, tedy ve věku pěti let, začala Emma navštěvovat Lynams School, mateřskou školu, která je součástí prestižní Dragon School v Oxfordu. Emma poprvé demonstroval svůj talent pro herectví právě zde na Lynams School, kde ve věku sedmi let vyhrála recitační soutěže Daisy Pratt, v níž předvedla recitál The Sea od Jamese Reevese.

V září roku 1998, ve svých osmi letech, se Emma přemístila do hlavního sídla Dragon School, kde by mohla strávit velmi šťastných pěti let, kdyby nepřišla nabídka zúčastnit se konkurzu na roli Hermiony Grangerové ve filmech o Harrym Potterovi.

Emma však na učení nezanevřela, a protože je horlivou studentkou a miluje učení, svými závěrečnými A-level (nezkráceně Advanced Level, britský ekvivalent české maturity) prošla se samými jedničkami ("áčky")!

Vždy také toužila po tom, jít na univerzitu. V roce 2009 byla přijata jak na několik prestižních britských vysokých škol, tak hned také na jedny z nejznámějších v Americe! Protože Emma zbožňuje dobrodružství, rozhodla se přestěhovat se do USA, kde v září 2009 započala studium prvního semestru na univerzitě Brown na Rhode Islandu.

"Zamilovala jsem se do atmosféry, kterou Brown má a opravdu se mi líbila představa poznání jiné kultury - a musím říct, že jsem nikdy nebyla šťastnější, nyní Brown již naprosto zbožňuji!" řekla Emma v roce 2010.

Bohužel Em ale na jaře roku 2011 zjistila, že skloubit studium se svojí profesní činností nešlo v danou chvíli moc dohromady, a proto se rozhodla na nějaký čas přerušit studium a věnovat se pouze práci. Brownu se však nevzdala, a v říjnu 2011 opět nastoupila. Zvolila si ale studium v zahraničí. Na necelý rok se přemístila domů, aby studovala od října 2011 doma na Oxfordu - z hlediska Brownu je to v zahraničí, ale pro Emmu je to doma.

Avšak ani na Oxfordu se Emma příliš dlouho neohřála. Již v březnu 2012 odtamtud odjela do Los Angeles kvůli natáčení filmu "The Bling Ring" a do školy se vrátila až po zimě v roce 2013, a to opět na Brown na Rhode Island, kde studovala částečně dálkově z New Yorku.

Zimní semestr 2013 Emma trávila napůl doma v Londýně a napůl v New Yorku. Studovala přes internet a v květnu po pěti letech odporomovala s diplomem z Anglické literatury!Source: EmmaWatson.com, emmawatson.cz!