Bling Ring: Jako VIPky

  Originální název: The Bling Ring
  Žánr: Darma, Krimi
  Rok: 2013
  Datum uvedení: 14. června (US), 20. června (ČR)
  Režie a scénář: Sofia Coppola
  Role: Nicki
  Délka filmu: 90 min.


POPIS
Americká režisérka, spisovatelka, producentka a herečka v jedné osobě, Sofia Coppola, napsala scénář a rozhodla se i zrežítovat tento snímek v Los Angeles. 19. března 2012 začalo natáčení a tento film je inspirován pravdivým příběhem skupiny teenagerů. Coppola chce v tomto filmu ukázat svět mladých celebrit a odhalit alarmující pohled na dnešní moderní kulturu.

Bling Ring, nebo také "Hollywood Hills Burglar Bunch", byla skupina losangeleských teenagerů, posedlích módou a slávou, kteří, zpět v letech 2008 a 2009, opravdu kradli šperky, hotovost, oblečení, drahé značkové produkty, nahé fotografie nebo dokonce zbraň (u Briana Austina Greena), v hodnotě 3 milionů dolarů, z domovů celebrit jako jsou Paris Hilton, Orlando Bloom, Lindsay Lohan, Audrina Partridge, Rachel Bilson, nebo právě Brian Austin Green.

Je to tedy příběh postavený na skutečných událostech a lidech. Avšak ve scénáři je několik změn. Gang se sice vloupá do nějakého sídla v Hollywoodu, je ukázáno jejich zatčení (zatýkání) i pozdější rozhovory těchto teenagerů s novináři, ale Sofia Coppola změnila jména hlavních postav.

I když se možná často soustřeďuje pozornost na Emmu, ona kupodivu nemá nejhlavnější roli. Hlavní postavou je Marc (Israel Broussard), šestnáctiletý kluk, posedlý módou, začínající studium na střední škole, který je nejspíš gay, ačkoliv to tení nikdy uvedeno přímo. Tato role byla napsána podle člena skupiny, Nicka Prugo. Marc se dá rychle dohromady s korejsko-americkou dívkou jménem Rebecca (postava podle skutečné Rachel Lee, kterou hraje herečka Katie Chang). Rebecca je vůdcem celého gangu "Bling Ring" a je nejznámější.

Ke gangu se přidají také Chloe (Claire Alys Julien) a Nickiin přítel, takový mexický vejtaha jménem Rob (Carlos Miranda). Brzy začínají sjíždět bulvární stránky, aby zjistili, kde se nachází jejich oblíbené celebrity a vykrádají jejich byty a domy, když nejsou doma. Tím co nakradou poté financují svoje velké párty i koksem prostoupený životní styl a málo jim záleží na tom, jestli je někdo chytí při činu nebo ne.


TRAILEREMMINA POSTAVA - Nicki
Nicki je napsaná podle, nyní 20ti leté modelky, reality show osobnosti a herečky, Alexis Niers, která, nakonec po všech vloupáních, strávila 180 dní ve vězení.
Nicki je krásná dívka, jejíž matka je ex-Playboy modelka; její skutečné jméno je Andrea Arlington-Dunn (hraje ji Leslie Mann), a má také mladší sestru Sam (v reálném životě Gabby Neiers, ve filmu ji hraje Taissa Farmiga). Nicki má ráda lesky na rty, kabelky, jógu, tanec o tiči, boty UGG, Louboutinky, šťávovou dietu, ledovou kávu a tetování.OBSAZENÍ
Leslie Mann (matka Nicki)
Taissa Farmiga (Sam)
Vegas Detective (Vegas Detective)
Israel Broussard (Marc)
Katie Chang (Rebecca)
Maika Monroe
Brian Gattas (Dawg Walker)
Patricia Lentz (Soudkyně)
Claire Alys Julien (Chloe)
a další...


FOTKY