Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Emm was hiding books around NYC
Posted on 09 Mar 2017 • Sara 3 comments
Emma včera schovávala knihy z Our Shared Shelf po New York City.

GALLERY LINKS:
(001x) Social media > 2017


Candids: departing from LAX and arriving at Newark airport in NYC
Posted on 09 Mar 2017 • Sara 3 comments
V úterý, 7. března, Emma odletěla z letiště LAX v Los Angeles na letiště Newark v New Yorku.
GALLERY LINKS:
(133x) Candids from 2017 > Departing from LAX Airport in Los Angeles (07.03.2017)
(005x) Candids from 2017 > Riding a golf cart after arriving at Newark Airport, New York (07.03.2017)


Three new interviews
Posted on 08 Mar 2017 • Sara 0 comments
Když byla Emma na promo turné "Krásky" v Paříži, natočila rozhovor pro 50 minutes inside, který se konečně dostal nyní na internet.Dále tu máme také druhý oficiální rozhovor k filmu.A nakonec rozhovor pro MTV z Londýna.IMAX Q&A live stream from yesterday
Posted on 07 Mar 2017 • Sara 5 comments
Včera v Americe proběhlo promítání filmu "Kráska a zvíře" v IMAXech, jemuž předcházelo Q&A s Emmou, Danem, Joshem a režisérem Billem Condonem. Níže si můžete pustit záznam jejich rozhovoru.GMA and Access Hollywood interviews
Posted on 07 Mar 2017 • Sara 0 comments
Emma Watson on Jimmy Kimmel's talk show
Posted on 07 Mar 2017 • Sara 5 comments
Včera byla Emma hostem v show Jimmyho Kimmela. V galerii je jedna jejich nová fotka a níže si můžete pustit celý záznam Emmina výstupu.

GALLERY LINKS:
(001x) TV Appearances > Jimmy Kimmel Live! (06.03.2017)
(072x) Candids from 2017 > Arriving to Jimmy Kimmel Live! in L.A. (06.03.2017)
(029x) Candids from 2017 > Leaving Jimmy Kimmel Live! in L.A. (06.03.2017)


New interview for ET
Posted on 06 Mar 2017 • Sara 2 comments
Emma v rothovoru pro Entertainment Tonight hovoří o své roli v "Beauty and the Beast", a také společném WhatsAppu, přes který zve své nejbližší kolegy z Harryho Pottera na premiéry "Krásky". Možná jste zaznamenali, že Evana Lynch byla na promítání v Londýně a Matthew Lewis a Tom Felton ji přišli podpořit teď v L.A... Emma v rozhovoru prozradila, že jí ještě chybí Daniel Radcliffe a Bonnie Wright.Coveteur takes a look into Emma's closet
Posted on 06 Mar 2017 • Sara 2 comments – Read more
Stránka Coveteur přináší exkluzivní pohled do Emminy skříně. Jednotlivé fotky přináší jednotlivé popisky s Emminým komentářem, ale jsou tu i samostatné články a rozhovory, které na Coveteur dnes zveřejnili.

V Read more se můžete podívat na konkrétnější rozhovor a Emminy oblíbené značky, a to třeba i spodního prádla, oboje je už teď přeložené do češtiny.

"Souhlasím s tím, že to lidé často zavrhují (oblečení vyrobené šetrně k životnímu prostředí). A ti, kteří ho nezavrhují zase říkají – 'Je to hrozně drahé' – jako 'Nemůžu si dovolit něco z organické bavlny nebo fair trade.' Po malém průzkumu jsem překvapivě přišla na to, že jsou věci, které jsou levné."

Svetr, Coltrane


"Zamýšlet se nad tím co vlastně nosím se pro mě kupodivu stalo neskutečně osvobozující. Zúžilo mi to možnosti a díky tomu jsem více kreativní. Pomohlo mi to oblékat se lépe protože mám méně, ale jsou to dokonalé kousky."

Svetr, Coltrane


"můj zájem o udržitelnou módu začal už ve škole. Byla jsem posedlá fair trade a nerozuměla jsem, proč všechny filmy nemohou svým zaměstnancům platit rovnoceně za jejich práci. Kvůli školnímu úkolu jsem šla jsem na Saïd Business School (na univerzitě v Oxfordu), kde jsem udělala rozhovor s doktorem Alexem Nichollsem (Professor of Social Entrepreneurship). On mě představil Safie Minney, která pracuje v Anglii pro People Tree. S ní jsem v roce 2010 jela na velkou cestu do Bangladeshe. O tři roky později se stal incident na Rana Plaza a to ve mě znovu probudilo starou vášeň. Od té doby vznikla díla jako dokument "The True Cost" a o rovnoceném ohodnocení práce začínají lidé mluvit stále častěji, což je skvělé."


"Ještě se musím hodně snažit, ale zjišťuji kolik toho můžu na červeném koberci unisit. Spolupracuji hodně s Liviou Firth. Dělá Green Carpet Challenge a má agentúru Eco-Age. Velice jsem se tím poučila; velká výzva, ale stojí za to."


“I am . Meditation’s been very good. I’m a big bath girl, I take a bath every day, that’s definitely part of my self-care. There’s a really good brand called Tiki that does the best yoga stuff I’ve ever done yoga in. They have really fun, crazy prints, and it’s all made from recycled plastic bottles.”


“I don’t think it should be niche that the companies we wear clothes from are caring about who works for them or are being conscientious about the environment. just doing things I think these companies should be doing anyway.”

Boty, Veja; Tričko, Kings of Indigo


“The thing that I wear pretty much every day at the moment is a black cashmere turtleneck, from Chinti and Parker. I wear it every day, and it is, like, the softest, warmest hug. Cashmere is incredibly expensive, but it is something I wear day in, day out, that I absolutely love.”

Kabelka, Stella McCartney


“It can actually be a lot simpler than people think. People forget about vintage and secondhand clothes a lot, they forget about buying things that are more durable, or shopping a bit less. Taking care of what you already own, getting shoes resoled. That kind of thing is incredibly sustainable.”


“Over the last couple of months, I’ve tried to ask myself, 'Do I really use this? Do I really want it? Am I going to wear it? How much am I going to wear this?' I think even that is a huge step.”“It’s actually not just about even what you purchase; it’s about, ‘Whatever you buy, would you wear it thirty times?’ That makes anything ethical and sustainable. That’s really the issue that we have with fashion, that people are buying clothes and throwing them away after wearing them twice, filling land(fills), creating unsafe working conditions. Destroying the planet, essentially.”


“I think so much more carefully about what I buy, and I buy less because I edit so carefully. I’m tending to shop online a lot more; I use Instagram a lot more than I used to, because I find lots of brands through it. I would often find I was going into stores and feel like, ‘Oh, I’ve only got an hour, I need to buy something, this isn’t what I came in for but it’s here, so I’ll purchase it.’ I never do that now.”

Boty, Veja


“I love to work with and support female designers. I think Gabriela Hearst is absolutely amazing, very sustainable, really smart. As I’m putting together my press looks for Beauty and the Beast, I really have in mind, ‘How can I support up-and-coming female businesses?’”

Naušnice, Pichulik; Boty, Good Guys


“I’m thrilled to support and work with Dior, because there’s a female at the head of the house, which is amazing. There should be more of that. also signed the Women’s Empowerment Principle, so as a brand, not only are they talking about empowering their customers, but they also empower the women that make the clothes for them. It’s all very well in marketing for a company to say, ‘We want to empower women,’ but do they empower the women that do their work for them? I think that dual approach is really important.”


“For beauty products, I tend to have an 80/20 rule, where the majority of the things I buy I try to have chemical-free as much as possible, but there are some things which you just can’t find. Like a natural, waterproof mascara. But I’m trying! (laughs)”

Podprsenka, Chakra Intimates
<< Previous ... 2 ... 4 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 Next >>

Powered by CuteNews