Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Leaving Paris and arriving in London
Posted on 22 Feb 2017 • Sara 1 comments
Dnes Emma odjela opět vlakem z Paříže zpět do Londýna, kde bude pokračovat promo "Krásky a zvířete". Londýnský "launch" bude zítra, 23. února – na Leicester Square v Odeonu je plánovaná projekce, ale nevím, zda to bude přímo premiéra s červeným kobercem.Merci beaucoup Paris for the wonderful start to the @beautyandthebeast tour! We felt like we were back in the heart of the film. Next stop - London. Did you know in the French version of the film, Cogsworth is called Big Ben? And Philippe is called Philbert?! 🇫🇷🌹 Body by @woronstore, a slow fashion brand that focuses on everyday essentials. Each underwear garment is made from Lenzing Modal® fabric, a fibre made from beech wood sourced from sustainable forestry plantations in Europe.

Socks by @boodywear, a brand that produces underwear made with certified organic bamboo, produced using computerised 3D knitting, so no fabric is wasted. Its factories are zero-waste and have a closed loop system to stop any water being wasted.

Faux leather jacket and dress by @stellamccartney

Boots by @goodguysdontwearleather. The brand doesn't use any animal products in its collections, which are made in Porto, Portugal, helping preserve the traditional shoe making industry of the region.

Fashion info verified by @ecoage #ecoloves

Concealer by @rmsbeauty which is formulated with raw, food-grade and organic ingredients in their natural state. Red pomegranate cheek and lip stain by @thebodyshop, who campaign to 'Enrich Not Exploit’ by protecting endangered habitats from intensive farming expansion, bronzer by @vitaliberata who have developed a collection of tanning products free from parabens, alcohol and that spray tan smell. Powder by @iliabeauty which is made from organic powdered corn and minerals instead of loose talc. Brown eye pencil by @honest_beauty who champion fair labour and human rights with their Health & Sustainability Standards. Lip balm from @tataharper who formulate and manufacture their natural and organic products from their farm in Vermont. Eyebrow gel by @janeiredale which is certified cruelty-free and eyebrow pencil by @alimapure who make their products in a diverse range of colours to suit all skin tones and offset 100% of their corporate carbon emissions.

Beauty product info verified by @contentbeauty

Fashion info verified by @ecoage #ecoloves


GALLERY LINKS:
(005x) Social Media > 2017


"BATB" Press Conference + new portraits
Posted on 20 Feb 2017 • Sara 3 comments
A poslední dnešní novinkou je 127 HQ fotek z tiskové konference filmu "Kráska a zvíře", které se Emma v Paříži zúčastnila dnes odpoledně v modelu od Louise Vuittona! Mimo fotek ze samotné konference jsou v galerii také nové portréty, na které také odkazuji níže.


GALLERY LINKS:
(127x) Press conferences and Photocalls > "Beauty and the Beast" Paris Press Conference and Photocall (20.02.2017)
(003x) Photoshoots from > "Beauty" Paris Press Conference Portrait


New candids: from yesterday and from today (Paris)
Posted on 20 Feb 2017 • Sara 0 comments
Dalšími fotkami, které jsem dnes nahrála do galerie jsou dvě alba paparazzi fotek. Už včera byla Emma vyfocena když odjížděla z restaurace, kde byla s ostatními herci na večeři a dnes byla vyfocena před svým hotelem.
GALLERY LINKS:
(002x) Candids from 2017 > Leaving a restaurant after having dinner with the "BATB" cast in Paris (19.02.2017)
(010x) Social Media > Leaving the Le Meurice Hotel in Paris (20.02.2017)


Day two of "Beauty" promo tour in Paris
Posted on 20 Feb 2017 • Sara 0 comments
V galerii se můžete podívat na nové fotky z dnešního druhého dne propagace "Krásky a zvířete" v Paříži.GALLERY LINKS:
(009x) Public appearances > "Beauty and the Beast" Press day in Paris (20.02.2017)


Emma's Oscar de la Renta dress
Posted on 20 Feb 2017 • Sara 1 comments
Emma na Instagram The Press Tour přidala nové fotky a informace o svém oblečení ze včerejšího promítání "Krásky a zvířete" v Paříži.

UPDATE: Dnes odpoledne bude hlavní čtveřice opět živě na Fabebooku. Nevím přesně hodinu, ale pokusím se to zjistit.

Tonight was the first ever public screening of @beautyandthebeast! We were so happy to surprise the audience in Paris and say “bonjour” in person, especially as this is the country where it was created and Belle’s place of birth 🇫🇷🌹 Laura Kim and Fernando Garcia, the new Co-Creative Directors of @oscardelarenta, created this Jacobian flower-embroidered duchesse satin bustier with an organic silk faille sash and organic wool trousers as part of their first collection. The entire look was made in-house at Oscar de la Renta’s NYC atelier ❤

@burberry pumps handmade in Italy with organic silk.

Fashion info verified by @ecoage #ecoloves

GALLERY LINKS:
(006x) Social Media > 2017


"Beauty" Paris screening/premiere
Posted on 19 Feb 2017 • Sara 0 comments
V galerii se můžete podívat na celkem hodně fotek z takové malé pařížské premiéry "Beauty and the Beast", která se konala dnes večer.

GALLERY LINKS:
(013x) Movie Premieres > Beauty and the Beast, Paris (19.02.2017)


Emma arrived in Paris on a train from London today
Posted on 19 Feb 2017 • Sara 2 comments
Emma dnes odpoledne dorazila vlakem z Anglie do Paříže, kde jsou i Luke Evans a Josh Gad, takže se můžeme těšit na další veřejně promo Krásky a zvířete!

UPDATE: Sama Emma se podělila o fotky na své sociální sítě, ke kterým napsala také krátkou zprávu (+ pod press tour co má přesně na sobě):

Chystáme se začít den plný propagace Krásky a zvířete s támem Watson... Ahoj Paříži! Bonjour! Založila jsem nový instagram the_press_tour, abyste mohli sledovat náš program. Doufám, že se vám bude líbit nahlédnutí do zákulisí. Je to velká dřina!
S láskou, Emma


GALLERY LINKS:
(006x) Candids from 2017 > Arriving in Paris (19.02.2017)
(003x) Social Media > 2017


Ent. Weekly new outtake
Posted on 19 Feb 2017 • Sara 0 comments
Do galerie jsem přidala jednu další novou fotku od Kerry Hillahan pro Entertainment Weekly. Emmina stylistka Rebecca, která tuto fotku zveřejnila, je momentálně na cestě do Paříže, ale nevím, zda to má nějakou souvislost s Emmou. Nechme se překvapit :)GALLERY LINKS:
(001x) Photoshoots from 2017 > Entertainment Weekly (by Kerry Hallihan)


<< Previous ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 33 ... 35 ... 37 ... 39 ... 41 ... 43 ... 45 ... 47 ... 49 ... 51 ... 53 ... 55 ... 57 ... 59 ... 61 ... 63 ... 65 ... 67 ... 69 ... 71 ... 73 ... 75 ... 77 ... 79 ... 81 ... Next >>

Powered by CuteNews